Haberler Duyurular
 
Kaynarca-Sabiha Gökçen Metrosu 2018'de Tamam
Kaynarca-Sabiha Gökçen metro hattının 2018 yılında tamamlanacağı belirtildi.
 
Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya, basın mensupları ile birlikte Kaynarca- Sabiha Gökçen Metro hattı inşaatının Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında bulunan ana şantiyesine ziyarette bulundu. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Marmaray Bölge Müdürü Dr. Haluk İbrahim Özmen ve Proje Mühendisi Deniz Büyükgökmen heyete çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı.
 
2018'DE TAMAMLANACAK
 
Mart 2015'te çalışmalarına başlanan Kaynarca -Sabiha Gökçen metro hattı Hastane, Şeyhli, Kurtköy ve havaalanı olmak üzere 4 istasyondan oluşacak. 28 Şubat 2018 yılında tamamlanması öngörülen metro hattı günlük 90 bin yolcuyu taşıyacak. Pendik tren garı istasyonu ve Viaport istasyonunun entegre edilmesiyle Kaynarca-Sabiha Gökçen hattının günlük 140 bin yolcu taşıması öngörülüyor.
 
KADIKÖY-SABİHA GÖKÇEN 45 DAKİKA
 
Hattın tamamlanması ile Kadıköy'den Sabiha Gökçen Havalimanı'na 45 dakikalık bir yolculuk süresi olacak. Pendik Gar'dan havaalanına 13 dakika, Kartal'dan 16 dakika, Sirkeci'den 58, Yenikapı'dan ise 62 dakika seyahat sürecek.
 
PENDİK-GEBZE TREN HATTI 2016'DAQ HİZMETTE
 
Banliyö hatları ile ilgili bilgi veren Genel Müdür Özmen, 2016 yılının ilk aylarında Pendik-Gebze hattı; 2017 sonuna doğru da Pendik-Haydarpaşa hattının faaliyete geçeceğini bildirdi. Bu hatları açılması ile birlikte Halkalı'dan Gebze'ye kadar kesintisiz raylı ulaşım ağının olacağı kaydedildi.
 
16 BİN METREKARELİK HÜKÜMET KONAĞI
 
Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya, tamamlanan Hükümet Konağı'nda Kaymakam Osman Tunç'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Pendik'e yakışır bir hükümet konağı inşa edildiğini belirten Dr. Kenan Şahin, vatandaşların ferah bir ortamda işlerini halledebileceği mekanların oluşturulduğunu kaydetti. Toplam 16 bin metrekare alana sahip hükümet konağında Kaymakamlık'ın yanı sıra Tapu Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü, Kadastro Şefliği, Nüfus Müdürlüğü, Tarım İlçe Müdürlüğü, Göç İdaresi Müdürlüğü, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, Sosyal Yardımlaşma Vakfı, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil ve Sosyal Hizmet Merkezi hizmet verecek. Binada ayrıca bir de konferans salonu yer alıyor.


Kaynak: TimeTurk
copyright © 2015 | sabihagokcenmetrosu.com